Gminne Eliminacje Turnieju BRD

W dniu 25 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2019. Do turnieju zgłosiły się następujące szkoły z Gminy Wieleń: SP 1 Wieleń, SP Miały, SP Gulcz i SP Rosko. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Pani Burmistrz Wielenia Elżbieta Rybarczyk w towarzystwie zaproszonych gości i dyrekcji szkoły Pani Reginy Dolnej.

W turnieju BRD zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach. Grupa 1 to uczniowie urodzeni w roku 2007 i młodsi, a grupa 2 to uczniowie urodzeni w 2006 i starsi. Uczestnicy turnieju rywalizowali w następujących konkurencjach: test wiedzy, test skrzyżowań, pierwsza pomoc przedmedyczna, miasteczko ruchu drogowego oraz rowerowy tor przeszkód. Uczniowie podczas pokonywania kolejnych konkurencji wzajemnie się dopingowali, wspierali, a cały turniej przebiegał w sportowej atmosferze przy pięknej słonecznej pogodzie. Nad całością czuwali sędziowie, którymi byli nauczyciele: Anna Błoch, Bartosz Szymczak, Sławomir Szymczak, Monika Piątek i Marcin Rychlik. Po podliczeniu punktów z wszystkich zadań ostatecznie w dwóch kategoriach wygrali gospodarze uczniowie SP 1 Wieleń i wraz z SP Rosko będą reprezentować Gminę Wieleń na powiatowych eliminacjach BRD 29 kwietnia 2019 roku w Czarnkowie.

Klasyfikacja Grupa 1:
1. SP 1 Wieleń – awans (przedstawiciel miasta)
2. SP Rosko – awans przedstawiciel gminy)
3. SP Miały

Klasyfikacja Grupa 2:
1. SP 1 Wieleń I – awans (przedstawiciel miasta)
2. SP 1 Wieleń II
3. SP Rosko – awans (przedstawiciel gminy)
4. SP Gulcz

W turnieju obok klasyfikacji drużynowej, wybrano również najlepszych zawodników w danej kategorii. W grupie 1 najlepszym zawodnikiem został uczeń SP 1 Wieleń Mateusz Witka, a w grupie 2 również uczennica SP 1 Wieleń Maja Świątek.

Wręczenia nagród uczestnikom dokonali: dyrektor Samorządowej Administracji Oświatowej Pan Przemysław Grześkowiak oraz dyrektor szkoły Regina Dolna. Najlepsi otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz gadżety odblaskowe, które przekazał Uczniowski Klub Sportowy „Płomień”. Każdy z zawodników otrzymał również słodki upominek, dzięki wsparci turnieju przez Radę Rodziców działającą przy szkole na czele z przewodniczącą Panią Agnieszką Banasiak.

Drużyny SP1 Wieleń rywalizowały w składach:
- Grupa 1 – Marieta Duhr, Mateusz Witka, Cyprian Krzyżanowski, Alicja Ostrowska.
- Grupa 2 – drużyna I – Maksymilian Ryżek, Maja Świątek, Emil Mikołajczak.
- Grupa 2 – drużyna II – Marika Makuch, Bartosz Szymczak, Oskar Dolny.

Opiekun: Marcin Rychlik.

Marcin Rychlik