„Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

10 kwietnia w Kaliszu odbył się Finał Wojewódzki XIX edycji Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem od 13 lat firma Tymbark. XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia. W największym turnieju piłkarskim w Polsce i Europie w kategorii U-12 (rocznik 2007 i młodsze) wystartowały również dziewczynki z SP 1 Wieleń, które aby dotrzeć do szczebla wojewódzkiego musiały wygrać eliminacje gminne i powiatowe.

Do finału wojewódzkiego w kategorii dziewcząt U-12 przystąpiło 20 najlepszych drużyn z eliminacji powiatowych. Drużyny w wyniku losowania podzielono na 5 grup po cztery zespoły. Dziewczynki z SP 1 Wieleń trafiły do grupy M z zespołami: SP Krążkowy, SP Góra i Agrokluczewo. Pierwszy mecz wielenianek to popis gry ofensywnej i wygrana z SP Krążkowy 5:0, następnie kolejna wygrana, tym razem 1:0 z SP Góra, a w ostatnim meczu grupowym remis z Agrokluczewo 3:3. Drużyna z Wielenia po rozegranych meczach zajęła 1 miejsce w grupie z 7 punktami, bilansem bramek 9-3 i pewnie awansowała do ćwierćfinału. Dziewczynki pełne optymizmu i nadziei podchodziły do meczu ¼ finału, a w głowach całej drużyny był już wyjazd na finał krajowy, który odbędzie się w maju na Stadionie Narodowym w Warszawie. W wyniku losowania w ćwierćfinale ekipa SP 1 Wieleń trafiła na drużynę Medyk Konin. Niestety dziewczynki z Wielenia przegrały mecz, pomimo walki, zaangażowania musiały uznać wyższość rywalek przegrywając 1:6 i ostatecznie zajęły w finale wojewódzkim miejsca 5-8. Piękna przygoda się skończyła, polały się łzy, a w oczach widoczna była sportowa złość. Po meczu zapanowała cisza, każda z zawodniczek przeżywała mecz na swój sposób. Po chwili jednak zdaliśmy sobie sprawę jak daleko doszliśmy i czego dokonaliśmy. Wspomnienia z tej pięknej imprezy pozostaną na całe życie.

Turniej w kategorii dziewcząt U-12 wygrała drużyna LPFA Poznań, a w kategorii chłopców Witaszki.

Skład drużyny SP 1 Wieleń na Turniej „ Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” 2018/2019: Marieta Duhr (bramkarz), Patrycja Boberska (obrońca), Natalia Błażejewska (obrońca), Patrycja Kowalska (obrońca), Agata Tafelska (obrońca) Alicja Ostrowska (kapitan, pomocnik), Nikola Widman (napastnik), Oliwia Błoch (napstnik), Zuzanna Ptak (napastnik). Opiekun: Marcin Rychlik.

Marcin Rychlik