Europejski Dzień Języków Obcych

Już od kilku lat w naszej szkole organizowany jest Europejski Dzień Języków Obcych - święto, którego głównym założeniem jest promowanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie do nauki języków obcych niezależnie od wieku.

Tego dnia uczniowie naszej szkole na lekcjach języków obcych poznawali niektóre ze zwyczajów panujących w krajach europejskich, kolorowali flagi i wymieniali się opiniami dotyczącymi zasadności uczenia się języków obcych. Główną atrakcją dnia był konkurs wzorowanym na telewizyjnym teleturnieju „1 z 10”, który w formie zabawy sprawdzał wiedzę ogólną dzieci z zakresu państw Unii Europejskiej. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas VI i VII z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II.

Zwycięzcą konkursu została Maja Świątek z klasy VII a, drugie miejsce zajął Szymon Snella z klasy VI a, a na trzeciej pozycji uplasował się Maksymilian Ryżek – uczeń klasy VII a. Maksymilian otrzymał również nagrodę dodatkową, za udzielenie prawidłowych odpowiedzi na największą liczbę pytań w ciągu całego turnieju.

Mamy nadzieję, że obchody Dnia Języków Obcych zachęcą uczniów do nauki i zmotywują ich do dalszej pracy.

Krystyna Kalisz